DZIEJE SZKOŁY

24 lutego 1988 roku na łące przy ulicy Poznańskiej w Koziegłowach wkopano kamień węgielny pod budowę szkoły podstawowej dla 750 dzieci z osiedla Karolin.
Już 1 września 1990 roku dla maluchów z klas 0 - III zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rok później funkcjonowała już pełna ośmioklasowa szkoła. Uczyło się w niej 1114 dzieci. W szczytowym momencie 120 nauczycieli przekazywało wiedzę 1870 uczniom uczęszczającym do 61 oddziałów.
Kolejne lata to dla szkoły czas wielkich zmian i inwestycji. W styczniu 1996 roku powstała mała sala gimnastyczna, a rok później  oddano do użytku cały kompleks sportowy, włącznie z dużą salą gimnastyczną. Uroczystego otwarcia dokonali ówcześni włodarze: wojewoda poznański p. Edward Sikora, wójt Gminy Czerwonak p. Mariusz Poznański oraz starosta poznański p. Jan Grabkowski.

szkoła [300x227]

30 maja 1998 r. to niezapomniany dzień w historii naszej szkoły. To wtedy nastąpiło uroczyste nadanie imienia i placówka oficjalnie została nazwana Szkołą Podstawową im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach.

patron [300x225]patron2 [143x224]

Lata 1994 – 2008 to czas, kiedy funkcję dyrektora szkoły podstawowej pełniła dyrektor Maria Grabkowska. To dobry Duch naszej szkoły, który pozostawił po sobie ślad w postaci wielu dokonań. Za jej kadencji dokonano remontu wielu pomieszczeń, placówka uzyskała certyfikat "Szkoły z klasą", utworzono klasy sportowe, współpracowano ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK.

Maria Grabkowska [300x340]

Dziesięciolecie Szkoły Podstawowej zbiegło się z wielką reformą polskiej oświaty.  W jednym skrzydle budynku utworzono gimnazjum i część grona pedagogicznego rozpoczęła pracę właśnie tam. Dyrektorem została nasza polonistka p. Hanna Kościelska, a jej zastępcą nauczyciel matematyki i fizyki p. Jarosław Kłosiński.

Hanna Kościelska [259x195]

Od 1 stycznia 2008 r. do dziś funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. S. Roweckiego „Grota” pełni pan Jarosław Kłosiński. Pracuje w Koziegłowach od 1991 r., więc doskonale zna szkołę i jej potrzeby. Jest pedagogiem z wyboru, a drzwi jego gabinetu zawsze były otwarte dla uczniów i ich rodziców.

Jarosław Kłosiński [300x225]

Rok 2017 to czas wielkich zmian. W wyniku reformy edukacji gimnazja mają zostać wygaszone, a uczniów czeka ośmioletnia szkoła powszechna. Dwa roczniki gimnazjum powróciły na łono szkoły podstawowej, a nasza placówka obecnie edukuje ponad tysiąc uczniów. W roku 2019 mury Szkoły Podstawowej w Koziegłowach opuszczą ostatni absolwenci gimnazjum i pierwsze po wielu latach grono ósmoklasistów.

szkoladzis [240x180]