DZIEJE SZKOŁY

Działo się to 24 lutego 1988 roku. Na polu przy ulicy Poznańskiej wkopano kamień węgielny pod budowę szkoły podstawowej dla 750 dzieci z osiedla Karolin. Niebawem ruszyła budowa.
Pierwszy dzwonek zabrzmiał 1 września 1990 roku dla maluchów z klas 0 - III. Rok później funkcjonowała już pełna ośmioklasowa szkoła. Uczyło się w niej 1114 dzieci.

W szczytowym momencie 120 nauczycieli przekazywało wiedzę 1870 uczniom uczęszczającym do 61 oddziałów.

W ciągu dziesięciu lat istnienia szkołę opuściło 1428 absolwentów.
         Miniona dziesięciolatka była dla koziegłowskiej podstawówki okresem wielkich zmian i inwestycji. W styczniu 1996 roku powstała tzw. "mała" sala gimnastyczna.

W styczniu następnego roku oddano do użytku cały kompleks sportowy włącznie z tzw. "dużą" salą gimnastyczną.
Uroczystego otwarcia dokonali były wojewoda poznański p. Edward Sikora oraz wójt Gminy Czerwonak p. Mariusz Poznański i były wicewójt, a obecny starosta poznański p. Jan Grabkowski.

sala1.jpg [313x456]

Pierwszy celny rzut do kosza wykonała pani dyrektor szkoły mgr Maria Grabkowska.

Kolejnym etapem była modernizacja ogrodzenia oraz otoczenia szkoły. Nastąpiło także wiele ciekawych zmian wewnątrz budynku. Dokonano wymiany komputerów w pracowni komputerowej oraz uzyskaliśmy dostęp do internetu. Niezapomnianym wydarzeniem było uroczyste nadanie imienia gen. Stefana Roweckiego "Grota".
        Dziesięciolecie Szkoły Podstawowej zbiegło się z wielką reformą polskiej oświaty.  W jednym skrzydle budynku utworzono Gimnazjum.

Wspaniała atmosfera oraz sympatyczne i miłe wnętrza stały się inspiracją dla odbyawjących się tutaj tak wielu ciekawych imprez, konkursów i zabaw. Dowodem tego są bogate osiągnięcia naszych uczniów.

Maria Grabkowska

Pani Maria Grabkowska - dyrektor szkoły w latach 1994/95 - 2007/08 to dobry Duch naszej szkoły, który pozostawił po sobie ślad w postaci wielu dokonań. O wielu z nich przypominamy sobie wtedy, gdy w codziennej pracy korzystamy z efektów Jej pracy.

Zawsze pogodna, życzliwie traktowała uczniów, serdecznie rozmawiała z rodzicami, aktywnie wspierała nauczycieli w ich działaniach i awansie zawodowym.

Pamiętamy, że za Jej kadencji:

- dokonano remontu wielu pomieszczeń, dzięki czemu szkoła stała się bardziej przyjazna uczniom, utworzono dwie sale komputerowe i bibliotekę multimedialną, wybudowano sale gimnastyczne, rozpoczęto budowę boiska sportowego,

-  wypiękniała elewacja budynku, dokonano wymiany okien,

-  w roku szkolnym 2002/03 nasza podstawówka uzyskała certyfikat "Szkoły z klasą",

- utworzono klasy sportowe od roku 2005/06; w roku 2001 szkoła została sklasyfikowana na 34 miejscu szkolnego rankingu Związku Sportowego /szkół podstawowych woj. wielkopolskiego/,

- dzięki patronatowi p. Marii nad projektem edukacyjnym "Wielkopolska - to My - wczoraj, dzis, jutro", szkoła otrzymała certyfikat za rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przeszłością Wielkopolski oraz propagowanie kultury regionalnej,

- współpracowano ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK; Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przyznała p. Marii Grabkowskiej złoty medal opiekuna Miejsc pamięci Narodowej,

- od czerwca 2006 roku szkoła wzbogaciła się o /pierwszą w gminie/ pomoc dydaktyczną - multimedialną tablicę interaktywną,

- powstała tradycja organizowania powiatowych i gminnych konkursów przedmiotowych,

- życzliwie przyjęto w szkole zerówkowiczów,

- zaistniała w szkole świąteczna loteria, w czasie której zbierane są fundusze na cele charytatywne.

Pani Maria Grabkowska skutecznie promowała naszą szkołę nie tylko na terenie gminy, ale w powiecie oraz w województwie.

Bardzo Jej DZIĘKUJEMY za wszystko, co dla szkoły zrobiła.

Współpracownicy