B Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota"

BIBLIOTEKA

Biblioteka powstała w 1991 roku. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z księgozbioru liczącego 9733 woluminy i zbiorów audiowizualnych liczących 235 jednostek. Zbiory udostępniane są także na miejscu w postaci księgozbioru podręcznego zawierającego encyklopedie, albumy, atlasy itp.

Do dyspozycji czytelników są katalogi biblioteczne: alfabetyczny i rzeczowy. Trwają prace nad komputeryzacją zbiorów w systemie Mol Optivum.

Od marca 2008 roku w bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Składa się z 3 stanowisk komputerowych podłączonych do Internetu i urządzenia wielofunkcyjnego. Uczniowie mogą też korzystać z multimedialnej encyklopedii PWN, atlasu świata PWN i następujących słowników PWN: języka polskiego, wyrazów obcych, ortograficznego i poprawnej polszczyzny. Internetowe Centrum Multimedialne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.

biblioteka.jpg [300x225]

BIBLIOTEKA CZYNNA:

REGULAMIN BIBLIOTEKI

PRAWO KORZYSTANIA

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom,nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

2. Korzystanie z materiałów bibliotecznych jest bezpłatne.

3. Zgromadzone w bibliotece zbiory udostępniane są w następujący sposób:

- do domu wypożyczamy lektury szkolne, literaturę piękną, literaturę popularno-naukową;

-  w czytelni korzystamy z księgozbioru podręcznego i czasopism;

- w pracowniach przedmiotowych udostępniamy komplety literatury popularno-naukowej.

WYPOŻYCZANIE

1. Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki na okres miesiąca. Przeczytane książki powinniśmy natychmiast zwrócić do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.

2. W uzasadnionych przypadkach termin zwrotu wypożyczonej książki może być przesunięty, o ile nie ma na nią zapotrzebowania ze strony innych czytelników.

3. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.

4. Wszystkie wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

5. W przypadku zmiany szkoły lub pracy, czytelnik zobowiązany jest przed odejściem do rozliczenia się z biblioteką.

ZAGUBIENIE LUB USZKODZENIE KSIĄŻEK

1. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. Jeżeli odkupienie jest niemożliwe, czytelnik powinien przekazać do biblioteki książkę o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie książki zagubionej lub zniszczonej.

ZACHOWANIE

1. W bibliotece nie wolno:

• głośno rozmawiać;
  • popychać innych czytelników w czasie wyszukiwania książek;
  • wyrywać sobie nawzajem lektur;
  • wynosić książek bez zgody bibliotekarza;
  • samowolnie korzystać z księgozbioru podręcznego;

*****************************************************************************

biblioteka2.jpg [300x225]