20 marca 2017 12:36 | Aktualności

15.03.2017 - SZKOLE POTYCZKI MATEMATYCZNE - PRYMUS MATEMATYCZNY W KLASACH 1 - 3

matematyka.png

15 marca odchodziliśmy w klasach I - III Dzień Matematyki, który zorganizowały nauczycielki nauczania zintegrowanego; Katarzyna Grzenda, Anna Gorączniak i Hanna Jaszczyńska, a w komisji była pani dyrektor Aleksandra Drzewiecka. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym o tytuł Mistrza Matematyki klas drugich i trzecich.

Finaliści pojadą do Owińsk na Gminny Konkurs Matematyczny. W tym  dniu odbyły się również klasowe potyczki matematyczne, podczas których uczniowie zespołowo rozwiązywali różne zadania, układali kostki i rozwiązywali sudoku, a na zakończenie samodzielnie złożyli ptaszka z papieru. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Wyniki klas drugich:

I miejsce- kl. II s

II miejsce- kl. II b

III miejsce- kl. II f

Wyniki klas trzecich:

I miejsce- kl. III c

II miejsce- kl. III b

III miejsce- kl. III f

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu indywidualnego podane zostaną w najbliższym czasie.

15.03.2017 - SZKOLE POTYCZKI MATEMATYCZNE - PRYMUS MATEMATYCZNY W KLASACH 1 - 3