11 kwietnia 2017 12:08 | Aktualności

TYDZIEŃ BEZPIECZNYCH MEDIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W marcu 2017 r. w Szkole Podstawowej w Koziegłowach odbywał się Tydzień Bezpiecznych Mediów. Celem Tygodnia Bezpiecznych Mediów było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na problemy takie jak: uzależnienia od Internetu i telefonów komórkowych, a także szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci.

W tym czasie nasza przestrzeń szkolna nawiązywała do tematyki mediów; w szatniach uczniów zawisły plakaty edukacyjne, gazetki na piętrze nakłaniały do czytania ulubionych lektur książkowych, a na holu szkoły zawisło kompendium wiedzy o mediach. Rodzice mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w sieci, które przedstawione zostały w liście wywieszonym na drzwiach wejściowych do szkoły.  Ponadto posłuchaliśmy audycji radiowej na temat zjawiska hejtu, integrowaliśmy się  stawiając sobie wyzwania, które odciągały nas od monitorów i ekranów, tańczyliśmy na przerwach belgijkę.

Ostatniego dnia klasa 3d pod opieką Pani Agnieszki Matysiak przedstawiła uczniom klas 4-6 piękną scenkę ukazującą nieprawidłowości w rodzinie wywołane nadmiernym korzystaniem  z mediów przez wszystkich jej członków. Po krótkim przedstawieniu, które skłoniło do głębokiej refleksji pedagog szkolny przeprowadził z uczniami prelekcję na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą świat nowych technologii.

tbm1.jpg

tbm2.jpg