Aktualności

13 czerwca 2017 12:16 | Aktualności

10.06.2017 - RAJD, DZIEŃ ZDROWIA I FESTYN RODZINNY W SP KOZIEGŁOWY

festyn.png

      Dnia 10 czerwca bieżącego roku w Koziegłowach, odbył się rajd rowerowy „Rowerem wszędzie”. Wzięło w nim udział ponad 200 osób. Uczestnicy mogli wybierać pomiędzy dwoma trasami 10 km i 20 km. O godzinie 9:15 nastąpił wyjazd uczestników na wyznaczone trasy. Policja zatrzymała chwilowo ruch uliczny, dzięki temu rowerzyści mogli bezpiecznie wyjechać na jezdnię. Niebo było nadal zachmurzone, towarzyszyły nam niewielkie przelotne opady deszczu. Trasa rajdu była ciekawa i urozmaicona krajobrazowo. Na szczęście w późniejszym etapie rajdu już nie padało, a drogi leśne były przejezdne. Trzeba było jednak uważać na piasek i wystające korzenie. Między godziną 10:30 a 11:30 obie grupy powróciły na boisko szkolne. Każdy z uczestników rajdu otrzymał znaczek rajdowy, ciepły posiłek, wodę oraz niespodziankę w postaci kolorowanki, opaski odblaskowej lub zawieszki.

Tego samego dnia tuż po rajdzie rowerowym, na terenie Szkoły Podstawowej  w Koziegłowach odbył się festyn zdrowotny, który był inicjatywą dyrekcji i grona pedagogicznego  S.P. Koziegłowy i Sekcji Profilaktyki i Terapii Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku.

Celem imprezy było zachęcenie społeczności zamieszkującej gminę do promowania zdrowego stylu życia. W tym czasie gościliśmy wielu specjalistów z dziedziny medycyny i nie tylko, dzięki czemu każdy uczestnik rajdu i festynu miał możliwość skorzystania z darmowego badania mammograficznego, cytologicznego, spirometrycznego. Mieszkańcy Koziegłów i okolic mogli oddać krew, czy zbadać swój wzrok.

Festyn był też obfity w stoiska o charakterze gastronomicznym. Można było skosztować grochówki, zdrowych kanapek, domowych wypieków, surówek. Na tafli boiska do piłki koszykowej rozłożono miasteczko rowerowe. Inne boiska zajęte były przez stanowiska, na których uczniowie mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych.  Najmłodsi uczestnicy festynu mogli pobawić się na dmuchanym zamku.

Na scenie można było podziwiać występy szkolnych talentów. Zaprezentowały się też dzieci z przedszkola nr 2 w Koziegłowach, oraz tancerze ze Szkoły Tańca Pani Moniki Pyś oraz Espaniola.

Na szkolnym holu odbył się pokaz filmu „Śmietnik w mojej głowie” dotyczący zdrowego trybu życia oraz quiz o zdrowiu.

Festyn szkolny zakończył się o godzinie 14:00. Wszyscy cali i zdrowi, a przede wszystkim z nowymi wiadomościami o własnym zdrowiu powrócili do domów.  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej słońca.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU:

www.youtube.com/watch?v=5FK6Xo399zc&feature=youtu.be


Przeczytano: 724 razy. Wydrukuj|Do góry

10.06.2017 - RAJD, DZIEŃ ZDROWIA I FESTYN RODZINNY W SP KOZIEGŁOWY

Filmy: