13 września 2017 13:35 | Aktualności

12.09.2017 - DZIAŁAJ LOKALNIE, MYŚL GLOBALNIE

Działaj lokalnie, myśl globalnie

12 września w naszej szkole odbyła się debata oxfordzka, przeprowadzona w ramach współfinansowanego z funduszy europejskich projektu „Działaj lokalnie, myśl globalnie”.  Organizatorami debaty było Stowarzyszenie Lepsza Gmina Czerwonak.  Udział w niej wzięli uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych. Przy wsparciu radnych: Agnieszki Dudziak, Marcina Wojtkowiaka i Grzegorza Parszuto młodzież dyskutowała na wybrane wcześniej tematy. Dotyczyły one spraw lokalnych, ale mających także wymiar globalny. Debatowano o tym, jak skutecznie przeciwdziałać wandalizmowi na osiedlu, jak zachęcać posiadaczy psów do sprzątania po swoich pupilach. Najwięcej emocji wzbudziła debata poświęcona kwestii uchodźców: czy Polska powinna przyjmować uchodźców czy też nie.

Uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i umiejętnością argumentowania. Zainteresowanie uczniów debatą i ich zaangażowanie sprawiło, że już rodzą się pomysły na kolejne spotkania.

12.09.2017 - DZIAŁAJ LOKALNIE, MYŚL GLOBALNIE