B Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" - 20.09.2017 - IV SPOTKANIE MŁODZIEŻOWYCH DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI W WBP W POZNANIU

25 września 2017 22:22 | Aktualności

dkk.jpg

20 września 2017 r. członkowie szkolnego  Dyskusyjnego  Klubu Książki pod opieką bibliotekarzy pp. Iwony Urbańskiej-Walczak z SP i Katarzyny Kiełbasińskiej z GBP Filia Koziegłowy wybrali się do Wojewódzkiej  Biblioteki Publicznej w Poznaniu na IV Spotkanie Młodzieżowych  Dyskusyjnych Klubów Książki z terenu Wielkopolski. Czwarte z cyklu tych spotkań poprowadziła znana blogerka książkowa, podróżniczka i wykładowczyni w szkole językowej pani Paulina Surniak.
Spotkanie nosiło tytuł: Jak pisać o podróżach i wydarzeniach? i miało formę warsztatów. Prowadząca omawiała różne przykłady relacji podróżniczych, ujawniała grzechy pisarskie autorów oraz dzieliła się spostrzeżeniami o sposobach pisania pozwalających zaintrygować czytelnika tekstem od pierwszych wersów. Opowiadała o własnych doświadczeniach podróżniczych i  pisarskich. Zaproponowała też różne ćwiczenia warsztatowe do realizacji w grupach. Młodzież chętnie wykonywała proponowane zadania i dobrze się przy tym bawiła.

Przeczytano: 156 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry