21 listopada 2017 14:12 | Aktualności

03.11.2017 - PIERWSZE SPOTKANIE Z NAUKĄ NA POLITECHNICE

pp4.png

3 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV d  pod opieką wychowawcy Ewy Szakoły oraz Pani Agnieszki Nowak mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, biorąc udział w wykładzie zatytułowanym „Pierwsze spotkanie z nauką na Politechnice”. Zajęcia na Wydziale Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej poprowadziła Pani Dorota Gołębiewska.

W czasie wykładu uczniowie mogli poznać zależności pomiędzy fizyką a przyrodą, porozmawiać o stanach skupienia, poznać najdziwniejsze termometry, zrobić tęczę, a nawet  zobaczyć, jak powstaje tornado. Młodym „studentom” szczególnie podobały się eksperymenty, w których mogli wziąć udział.

Taka lekcja na długo pozostanie w ich pamięci, a poznaną wiedzę, z pewnością, wykorzystają w przyszłości na lekcjach przyrody i fizyki.

03.11.2017 - PIERWSZE SPOTKANIE Z NAUKĄ NA POLITECHNICE