30 listopada 2017 13:38 | Aktualności

23.11.2017 - NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

np1.jpg

23 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. S. Roweckiego odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni rodzice uczniów klas 1-7. Było to spotkanie z dyrekcją, bibliotekarzami i psychologiem w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły już od ubiegłego roku szkolnego uczestniczą w tym programie. Debata zaplanowana na 23 listopada rozpoczęła się wystąpieniem psychologa, pani Danuty Lidzińskiej-Nowaczyk z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Prelekcja dotyczyła wpływu czytania książek na rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny dzieci i młodzieży. Następnie głos zabrała p. dyrektor Hanna Kościelska, która przybliżyła założenia programu. Bibliotekarz, p. Hanna Moździerz poinformowała gości o zakupionych w ramach dotacji nowościach wydawniczych. Kolejna część spotkania została poświęcona dyskusji o upodobaniach czytelniczych dzieci i młodzieży oraz o sposobach zachęcania do czytania.