30 listopada 2017 14:45 | Aktualności

ZAPRASZAMY NA CZYTANE PRZERWY

ksiazki.jpg

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z książką, które pod hasłem Czytane przerwy odbywają się w bibliotece szkolnej w każdą środę na dużej przerwie o godz. 10.35.
Uczniowie mogą posłuchać wtedy krótkich fragmentów ciekawych książek ze zbiorów naszej biblioteki, wybranych przez bibliotekarza, a czytanych dla nich przez nauczycieli. Jest to jeden ze sposobów popularyzowania nowo zakupionych książek i zachęcania do przeczytania ich w całości. W tym roku odbyły się już dwa takie spotkania.
15 listopada 2017 r. p. Bartłomiej Bujak przeczytał rozdział: Pan Himura znikł z  książki Beaty Pawlikowskiej pt. Blondynka w Japonii, a  29 listopada  p. Hanna Kościelska przeczytała fragment książki Jeden dzień w starożytnym Rzymie Alberto Angeli mówiący o zabiegach upiększających stosowanych przez ówczesne patrycjuszki.
Mam nadzieję, że na Czytanych przerwach nie zabraknie chętnych do słuchania i czytania, a staną się one okazją nie tylko do poznania książek, ale również do wymiany opinii.    Iwona Urbańska-Walczak

dkk11.jpg

dkk12.jpg