15 grudnia 2017 10:49 | Aktualności

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

dkk0.jpg

Jedna książka na miesiąc w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Czytamy jedną książkę w miesiącu, żeby porozmawiać o niej na spotkaniach młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.  DKK funkcjonują w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki. Z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu otrzymujemy każdorazowo 10 egzemplarzy tej samej powieści i czytamy ją jednocześnie. Średnio w ciągu roku szkolnego  poznajemy ok. 9-10 tytułów, o których wspólnie dyskutujemy. Nasz klub działa przy Bibliotece Publicznej w Koziegłowach.
Spotykamy się dwa razy w miesiącu, we wtorki od 15.30 do 17.00 na przemian w szkole i w nowej siedzibie biblioteki publicznej. Od wznowienia działalności klubu w 2012 roku opiekunkami- moderatorkami są p. Katarzyna Kiełbasińska z GBP i p. Iwona Urbańska-Walczak, obecnie - SP Koziegłowy.
Członkowie klubu to wcześniej gimnazjaliści, teraz uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Łączy nas pasja czytania i chęć dzielenia się wrażeniami po przeczytaniu książki.
Skład młodzieżowego DKK zmienia się wraz z kolejnymi rocznikami. W tym roku do klubu należą: Maja Krzewska, Ola Kruk, Paulina Augustyniak  z klasy 2a, Julia Mandziak z 2e, Julia Ostrowska z 2c oraz Marysia Zbąszyniak i Natalia Andrzejewska z klasy 7a.
Od września 2017r. przeczytaliśmy następujące powieści: Król K. Ryrych, Cała prawda D. Gemeinharta, Gwiazd naszych wina J. Greena, Zabłądziłam  A. Olejnik,  5 sekund do Io M. Wardy.

Iwona Urbańska-Walczak

dkk1.jpg