02 lutego 2018 12:13 | Aktualności

27.01.2018 - DZIEŃ PAMIĘCI HOLOKAUSTU

dp0.jpg

Jak każdego roku w styczniu, uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jedna z gimnazjalnych grup projektowych przygotowała prezentację multimedialną, przedstawiającą upamiętnienie ofiar - pomniki i wydarzenia.

Prezentacja była przedstawiana zarówno przez uczniów, jak i przez nauczycieli historii. Oglądający ją uczniowie mogli poznać historię Auschwitz-Birkenau, Treblinki, gett, które funkcjonowały w Łodzi i w Warszawie, ośrodek Yad Vashem w Jerozolimie, badającego i upamiętniającego Holokaust oraz przyznającego tytuł "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata", a także pomniki znajdujące się w Berlinie, Budapeszcie i Miami. Dowiedzieli się również, dlaczego Dzień Pamięci obchodzony jest 27 stycznia oraz 19 kwietnia i w jaki sposób przebiegają obchody, również te organizowane przez naszą szkołę.

27.01.2018 - DZIEŃ PAMIĘCI HOLOKAUSTU