06 maja 2020 11:39 | Aktualności

PLASTYKA Z RECYKLINGU

00000.jpg

Piękno to kreacja, to akcja nastawiona na działania twórcze, a uczniowie naszej szkoły są pomysłowi i mają wyobraźnię. Przez cały niemal ostatni miesiąc uczniowie naszej szkoły tworzyli rzeźby, obiekty przestrzenne, zabawki i prace plastyczne z recyklingu. Wszystkie te prace miały być wykonane z dowolnych materiałów, dostępnych w domu, często z takich, które właśnie wyrzucamy: butelki, nakrętki, gazety, wykałaczki, zapałki. Powstały prace niezwykle pomysłowe, od prostych zwierzątek i ozdób, przez czołgi, pojazdy, budowle, zamki i domy aż do pojazdów kosmicznych i przedmiotów użytkowych. Wśród prac znajdziemy te podświetlone, niezwykłe jak np. akwarium, sowę z łyżeczek plastikowych, która w nocy jest mini lampką, oraz super pomysłowego psa zrobionego z części starego komputera i różnych materiałów znalezionych u taty w garażu. Często w pracę angażowali się sami rodzice, a nierzadko całe rodziny.  Po raz kolejny, dzieci i młodzież udowadniają, że można stworzyć wszystko, jedyną barierą jest nasza wyobraźnia.

recykling_1.jpg

recykling_2.jpg