10.10.2019 - DZIEŃ DRZEWA W KLASACH I - III

wz20.jpg

10 października przypada Dzień Drzewa. Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy klas 1-3 z tej okazji na spotkania z leśniczymi.

W dniach 21-22 października klasy 3 b i 3 d oraz 3 a i 3 s pojechały kolejno na wycieczki edukacyjne do leśnictwa Łękno, położonego w nadleśnictwie Babki w okolicach Zaniemyśla.

Pan leśniczy poprowadził uczniów i ich opiekunów ścieżką przyrodniczą o długości 3 km, biegnącą wokół jeziora Łękno. Dzieci mogły zobaczyć różne drzewa i podziwiać efekty pracy bobrów. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat lasu. Słuchały z zainteresowaniem pana leśniczego i zadawały mnóstwo pytań.

Po spacerze uczniowie i ich opiekunowie udali się do wigwamu na posiłek. Wszyscy zjedli z apetytem kiełbaski upieczone na ognisku.