08.11.2019 - WARSZTATY "ZAGRAJ Z NAMI W ZIELONE"

b6.jpg

8 listopada klasa 2a  uczestniczyła w warsztatach  „Zagraj z nami w zielone” organizowanych przez firmę Bridgestone Poznań Sp. z o.o.  Pracownicy firmy Bridgestone prowadzili z uczniami zajęcia mające na celu przekazanie informacji na temat ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

Warsztaty rozpoczęła p. Marta Nowak, która opowiedziała uczniom o ptakach zimujących w Polsce. Dzieci dowiedziały kiedy i w jaki sposób należy je dokarmiać.  Przy okazji poznały nazwy ptaków, które codziennie widzą za oknem zimą. Podczas spotkania uczniowie wykonali karmniki z butelek PET. Zobaczyły jak pożyteczny i wesoły może być recykling. Bardzo dużo wrażeń dostarczył dzieciom kurs pierwszej pomocy. Ratownik medyczny firmy Bridgestone przeprowadził ćwiczenia pokazowe dotyczące tego, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Uczniowie mieli okazję samodzielnie spróbować swoich umiejętności w udzielaniu pomocy. Przećwiczyli  również układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Na zakończenie klasa otrzymała piękny karmnik i zapas karmy dla ptaków. Jak tylko pojawi się pierwszy śnieg rozpoczniemy dokarmianie naszych skrzydlatych przyjaciół. To były bardzo ciekawe zajęcia, które łączyły zabawę z nauką. Bardzo dziękujemy Bridgestone Poznań za objęcie swoim projektem naszej szkoły.