12 kwietnia 2012 12:56 | Ogłoszenia

FUNDACJA ROSA - 1% PODATKU NA NASZĄ SZKOŁĘ

Wzorem wielu szkół i instytucji pożytku publicznego przystępujemy w tym roku do zbierania pieniędzy z 1% w ramach programu „Twoja szkoła”. Będziemy to robić za pośrednictwem Fundacji Rosa.

Działa ona na podstawie ustawy z dnia 24.IV.2003 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zbiera fundusze dla instytucji oświatowych: szkół, przedszkoli, które nie posiadają statusu organizacji pożytku publicznego.

Rodzice naszych uczniów i inni przyjaciele naszej szkoły, rozliczając się z fiskusem, mogą przeznaczyć 1% podatku na naszą szkołę. Jeśli tak będzie, to nasi uczniowie, a Państwa dzieci bardzo na tym skorzystają, bowiem ideą programu „Twoja Szkoła” jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Pieniądze zbierane w programie są przeznaczane na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania... Można wyposażyć szkoły w najnowocześniejsze narzędzia, które pozwalają dzieciom zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie i umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Zebrane fundusze przeznaczane są również na dodatkowe zajęcia dla najzdolniejszych uczniów, na wprowadzanie nowych rozwiązań dydaktycznych i szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli.

Szczegółowe cele akcji znajdziemy w zakładce Programy dotacyjne na stronie www.fundacjaROSA.pl

Fundacja Rosa  numer KRS 0000207472

Każda szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator.

Wpisując 113031 w zeznaniu podatkowym, przeznaczamy

swój 1% podatku na naszą szkołę.

Formularz PIT wypełniamy według następującego wzoru:

img001.jpg